Новини Чернівці. БукІнфо. Чернівці. БукІнфо - Чернівецькі новини / Буковинські новини. Буковина. Чернівецька область. Новини Буковини. Новини Чернівецької області.

 
 
ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 
Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Стрічка гарячих новин  /  ІСТОРІЯ   >>> Сьогоднi: 18-12-2018
Головне
П'ятниця, 14 Грудня
У СЕРЦІ НАЗАВЖДИ / У Буковинському медіа-центрі «Belle Vue» 14 грудня відбулася презентація документальної книги «Майдан від першої особи. Регіональний вимір», де учасники Революції Гідності, в тому числі з Буковини, згадували про ті історичні події. За словами, директора Науково-дослідного центру буковинознавства, координаторки та інтерв’юерки опитування про події Революції Гідності у Чернівцях Ганни Скорейко, Український інститут національної пам’яті упродовж п’яти років реалізує проект «Майдан: усна історія». Його метою є збереження пам’яті про Революцію Гідності, вшанування учасників подій, Героїв Небесної Сотні. 
Вiвторок, 11 Грудня
А ВИ ПРО ЦЕ ЗНАЛИ? / Сокирянський історик – Ігор Швець у своєму фільмі розповідає про чудодійні властивості води на Сокирянщині. Не треба їхати на європейські курорти – Вісбаден, Карлсбаден, Аахен, Віши, російські – Єсентуки, П’ятигорськ, Грузія – за знаменитим «Боржомі». Всі ці води, по єдиній європейській класифікації, знаходяться й у нас – на Сокирянщині, Чернівецької області. Саме жива вода Сокирянщини – рятувала гетьмана Петра Сагайдачного та останнього гайдамака – Устима Кармалюка.
 
Понедiлок, 3 Грудня
ПОЗИЦІЯ НАЦІОНАЛІСТІВ / Чернівецька обласна організація ВО «Свобода» категорично заявляє про неприпустимість введення в Румунії в обіг монет, присвячених 100-річчю окупації наших земель. Нацбанк Румунії ввів у обіг ювілейні монети до 100-річчя румунської окупації українських земель – Пн. Буковини і Бессарабії. На їхньому реверсі зображено напис румунською мовою «100 років від об’єднання Буковини з Румунією 28 листопада 1918». На аверсі – колишня резиденція митрополитів Буковини і Далмації, а нині центральний корпус Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, йдеться у заяві Чернівецької облорганізації ВО "Свобода".
Субота, 24 Листопада
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ НЕВИННО УБІЄННИМ... / Напередодні 85-ї річниці Голодоморів в Україні, прес-служба Чернівецької ОДА поспілкувалася з одним з очевидців голоду 1946 – 1947 років на Буковині – Орестом Криворучком. У кінці сорокових років – це голодний хлопчина, батько якого загинув на фронтах Другої світової війни, і вони з матір'ю та братом шукають, як прогодуватися. Сьогодні - Заслужений художник України, який займається живописом, графікою, художньою фотографією.
НИЗЬКИЙ УКЛІН ДРУЗЯМ / 24 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих у результаті штучного голоду селян радянської України, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках. Голодомор був цілком свідомою політикою Сталіна стосовно українського селянства, актом примусу й залякування, відповіддю на непокору й опір українців політиці насильницької колективізації. Згідно з Висновком судової науково-демографічної експертизи Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М. В. Птухи НАН України, внаслідок учиненого геноциду в Україні загинуло майже 4 млн. осіб.
ПАМ’ЯТАЄМО! НЕ ЗАБУДЕМО! / Дорогі буковинці! Разом з усією Україною у великій скорботі схилімо голови за мільйонами українців, приречених на муки голодної смерті від найстрашнішої трагедії в людській історії минулого століття - Голодомору. Страшно усвідомлювати те, яка ж велика частина України безневинно знищена і безповоротно втрачена впродовж 1921-22-го, 1932-33-го, 1946-1947-го років. Шокуюча і жахлива правда про геноцид українського народу сьогодні має лунати скрізь. Щоб не лише наші нащадки, але й увесь світ знав і завжди пам’ятав про те, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований злочин проти цілого народу.
П'ятниця, 23 Листопада
НЕ ЗАБУДЕМО - НЕ ПРОБАЧИМО! / Студенти Української академії лідерства нагодують охочих найгіршим у світі супом, а також дадуть відчути на що схоже, коли біля тебе помирають люди. У Чернівцях відбудеться вшанування пам’яті загиблих від голодомору 1932-1933 років у незвичному для міста форматі. Студенти хочуть відтворити атмосферу тих років відкриттям Вуличного ресторану «Непораховані з 1932» та нагадати чернівчанам про ті страшні події, які називають геноцидом української нації. 
Четвер, 22 Листопада
ВІЧНА ПАМ’ЯТЬ... / 23-25 листопада Буковина разом зі всією Україною в скорботі відзначить 85-ті роковини Голодоморів в Україні. У ці дні заплановані як просвітницькі, так і поминальні заходи, передає прес-служба Чернівецької ОДА. 23 листопада - відкриття виставки, присвяченій історії Великого Голоду в Україні, на факультеті історії політології та міжнародних відносин ЧНУ. 24 листопада у сквері на розі вулиць Руської та Тараса Шевченка, біля пам'ятника жертвам Голодомору громада збереться, щоб пом'янути душі невинно убієнних...
Вiвторок, 20 Листопада
НЕ ЗАБУДЕМО - НЕ ПРОБАЧИМО / У жовтні 2018 року абсолютна більшість громадян (79%) вважали, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу, заперечують Голодомор-геноцид 12% респондентів, а 9% не визначилися зі своєю позицією. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг". Як зазначають соціологи, починаючи з 2010 року відсоток тих, хто визнає Голодомор геноцидом, збільшився на третину. За даними опитування 2018 року, більш схильні вважати Голодомор геноцидом жителі сіл, а також більш молоді і україномовні респонденти.
Понедiлок, 12 Листопада
НАША ІСТОРІЯ / Нещодавно побачила світ чергова, третя книга буковинського дослідника Миколи Джуряка «ОУН і УПА на Буковині», присвячена опору мешканців Заставнівського району радянському окупаційному режиму після Другої світової війни. Попередні дві книги присвячені подіям у Путильському та Кіцманському районах області. Наразі автор працює над четвертою книгою, у скій йтиметься про рух опору радянським окупантам на Сторожинеччині. 
Вiвторок, 6 Листопада
ІСТОРІЯ БУКОВИНИ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / У результаті проведеного 3 листопада 1918 року Буковинського віча, на якому у формі народного волевиявлення була прийнята декларація про приєднання тих повітів Буковини, де українці становили більшість до української держави, 6 листопада 1918 р. відбулася передача влади від австрійського президента Буковини графа Етцдорфа до представників українського (Омелян Попович) та румунського (Аурел фон Ончул) народів для спільного управління Буковиною. В цей момент припинило своє існування герцогство Буковина, яке було...
Субота, 3 Листопада
ЗІ СВЯТОМ! / 100 років відділяють нас від того знаменного дня, коли 3 листопада 1918 року в Чернівцях велелюдне Буковинське віче вперше сповістило світові про споконвічне прагнення буковинців домогтися «єднання з Україною», чим довело велику національну зрілість буковинських українців. Адже за тих умов, коли державні мужі будували дві держави - Українську Народну Республіку і Західноукраїнську Народну Республіку, буковинці 3 -го листопада 1918 року першими своїм «хлопським розумом» подали свій голос за неподільну соборну незалежну Україну, одностайно висловивши свою споконвічну мрію про «прилучення австрійської частини української землі до України».
СВЯТКУЙМО РАЗОМ! / В області розпочалися урочистості з нагоди відзначення 100-річчя Буковинського народного віча. Прес-служба Чернівецької ОДА поширила перелік заходів, які відбудуться у Чернівцях з нагоди ювілейного вшанування значної історичної події. Отже, 1 листопада о 10.00 відбудеться Міжнародна наукова конференція, «100 років Буковинському вічу: від ідеї до реалізації» (вул. Коцюбинського, 2); Цього ж дня о 15.00 відбудеться презентація обладнання в обласному клінічному онкологічному диспансері (вул. Героїв Майдану, 242).
Четвер, 1 Листопада
БОЖЕ, УКРАЇНУ БЕРЕЖИ! / Ми згадуємо ті події сторічної давнини і черпаємо в них натхнення для сьогодення. У нас точно є чим пишатись. Українцям Галичини, Буковини та Закарпаття вистачило сил не тільки, щоб вирватись з лещат імперій та зберегти свою ідентичність в ті складні часи. Вони ствердили себе, як європейську, суверенну націю. Через декілька місяців вони об’єднаються з «Великою Україною» та проголосять на весь світ, що українці є народ, - написав у Фейсбук лідер партії "Народний фронт" Арсен Яценюк.
Середа, 31 Жовтня
НЕ ЗАБУДЕМО - НЕ ПРОБАЧИМО! / Трагічна сторінка нашої історії припадає на 13 червня. Нинішнього року виповнилася 77-ма річниця однієї з наймасовіших депортацій цивільного населення з території Північної Буковини та Бессарабії. За інформацією чернівецьких науковців масштабна «операція» депортації «ворогів народу» обговорювалася 8 червня 1941 року на об'єднаному засіданні бюро Чернівецького обкому КП(б)У та облвиконкому. Відтак у ніч з 12 на 13 червня вивезено 2279 сімей (7720 осіб).

Пропонуємо читачам БукІнфо «Сибірські спогади» Любові Садової (Колодрівської) – це враження п’ятирічної дівчинки буковинки, яку разом із батьками депортували на 25 років до Сибіру. Ці спогади були надруковані в «Урядовому кур’єрі» за авторства та редагування нашого земляка - журналіста Ярослава Садового, - сина цієї мужньої жінки. За люб’язної його згоди, ми робимо передрук цього неймовірно цінного та зворушливого історичного матеріалу...
Четвер, 18 Жовтня
НЕ ЗАБУДЕМО! НЕ ПРОБАЧИМО! / У Чернівцях на фасаді обласного краєзнавчого музею урочисто відкрили пам’ятну дошку жертвам репресій, яких катували у підвалі цього приміщення. Як передає molbuk.ua, дошку встановлено з ініціативи обласного товариства політв’язнів та репресованих. А макет майбутньої меморіальної дошки розробив скульптор Іван Салевич. Пам’ятна дошка нагадує грати, на яких викарбувано наступні слова: "У цьому будинку у 40-50-х рр. ХХ століття розташовувалось Чернівецьке управління НКВС. У підвалах знаходився слідчий ізолятор "Алфавітка", в якому катували українських патріотів".
Вiвторок, 16 Жовтня
TERRA INCOGNITA / Василівка — мальовниче село Чернівецької області розташоване на правому березі Дністра. Сільраді підпорядковане також село Розкопинці. Село вперше згадується у 1447 році. На його території виявлено пізньопалеолітичні стоянки, рештки поселення трипільської культури, давньоруського селища XII—XIII століть. Україна – держава із багатовіковою історією. Історія України сягає своїми коренями ще у часи палеоліту. Стоянки прадавніх людей віднайдені археологами і поблизу села Василівка. 
ЧАС ЗБИРАТИ КАМІННЯ... / У Чернівцях на території військової бази виявили сотні єврейських надгробків. Про це molbuk.ua повідомив представник місцевої єврейської громади Михайло Крайс. За його словами, надгробки знайшли під час ремонту, який розпочали на військовій базі. Зокрема, робітники підняли старий дерев’яний настил, а під ним виявили сотні надгробків, які свого часу були викрадені з єврейського кладовища у Садгорі. Водночас, за інформацією єврейського історика та журналіста Шимона Брімана, надгробки були таємно вивезені наприкінці 1940-х - початку 1950-х років.
Субота, 6 Жовтня
ІСТОРИЧНА РОДЗИНКА ДО ДНЯ МІСТА / Чернівці у очікуванні святкування 610 річниці першої, до тепер віднайденої, писемної згадки про місто та чернівецьку митницю (яка також може гучно святкувати), адже у грамоті Олександра Дорого І мова йшла саме про місто-митницю. Грамотою 1408 року Олександр Добрий надає право польським купцям торгувати з Молдовою. У цьому документів розписано митний тариф для польських товарів, конкретизуючи, скільки грошей треба сплатити по кожній товарній позиції та з різного транспортного засобу. Варто зазначити, що грошовою одиницею Молдавського Воєводства був ГРІШ. Умовою торгівлі було те, що усі ці податки мали сплачуватися на митниці Чернівці. Це перша письмова згадка про Чернівецьку митницю. До речі, будівля старої молдавської митниці збереглася навпроти церкви Святої Параскеви.
Четвер, 4 Жовтня
ЩИРА ВДЯЧНІСТЬ ДРУЗЯМ УКРАЇНИ / Сенат США визнав Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на повідомлення посольства США в Україні Facebook. Зокрема, Сенат США одностайно прийняв двопартійну резолюцію, яка стала першим в історії правовим актом Конгресу США, де Голодомор 1932-1933 років визнається геноцидом українського народу.
Середа, 26 Вересня
ОЦЕ ТАК ЗНАХІДКИ! / Археологи давно помітили, що береги Дністра у нашому краї зберігають не тільки вікову мудрість, а й приховують хвилюючу і цікаву історію розвитку людства. Отож наполегливо досліджують ці місця. Після Другої світової війни тут, в тому числі й на території Сокирянщини, у безпосередній близькості від річки працювали археологічні експедиції багатьох наукових установ, сюди торували стежки вчені зі світовим ім’ям. Ще 2008 року місцевий житель Василь Махіборода натрапив під селом у береговій товщі грунту на велетенський бивень мамонта. Він стирчав із земляної стіни в місцині, де механізатори з допомогою важкої техніки укріплювали правий берег Дністра.
СЕНСАЦІЯ / Монети у відмінному стані, кажуть археологи, про ринкову вартість сенсаційної знахідки фахівці поки нічого не говорять В Італії знайшли амфору з трьома сотнями золотих монет Римської імперії. Унікальний скарб виявили під час розкопок на території закритого театру в місті Комо на півночі країни. Монети у відмінному стані, кажуть археологи. Про ринкову вартість сенсаційної знахідки фахівці поки нічого не говорять.
ЗАВЖДИ ПАМ’ЯТАЙМО! / Сьогодні виповнюється 100 років з дня початку «червоного терору» – злочинної репресивної політики комуністичного режиму. 5 вересня 1918 року радянський уряд ухвалив Декрет про червоний терор. Жертвами політики більшовистської влади ставали не тільки професори, лікарі, інженери, партійні лідери, колишні високі чиновники, генерали, найвищі духовні особи, представники аристократії, а й прості ремісники і селяни. За різними даними, впродовж 1918-1919 років було знищено понад півтора мільйона людських життів, - написав у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.
Вiвторок, 4 Вересня
НАМ НЕ ЗАБУТИ! / Під стінами Генеральної прокуратури України зібралися декілька десятків людей під прапорами організації «Вільні люди». Вони скандують «Медведчука під арешт». Акція, як передає кореспондент Радіо Свобода, проходить до річниці смерті дисидента Василя Стуса. ​Стус, поет та правозахисник загинув 4 вересня 1985 року в засланні у Пермському краї. Медведчук був його адвокатом, хоча дисидент відмовлявся від його послуг.
Недiля, 19 Серпня
МАЛОВІДОМІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ / Днями виповнюється 25 років з дня відходу у вічність найвидатнішого з українських учених-геральдистів-генеалогів 20-го століття Романа Климкевича (*9.05.1920, Україна — † 21.08.1993, США). Загальновідомо, що найкраще вшанування пам’яті вченого — вивчення, поширення і розвиток його наукового спадку. Тому нижче представлю шановному товариству коротку біографічну довідку щодо Романа Климкевича та його скрупульозний аналіз гербу столиці Буковини міста Чернівці. Його розвідка «Герби міст Буковини», опублікована у відомому журналі «Український історик», органі Українського історичного товариства (число 1-3/21-23 за 1969 рік, стор. 127-138). 
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Перші відомості про театр у Чернівцях відносяться вже до 1820 року, якщо можна таким вважати імпровізовані вистави мандруючих театральних колективів у ресторанах та літніх садах із примітивними сценічними декораціями. Розпорядженням крайового уряду від 1825 року заборонялося солдатам, які брали участь як статисти у виставах, виступати у військовій формі та зі зброєю. Враження від таких вистав чернівчани публікували на великоформатних аркушах під назвою «Театральна критика» і наклеювали їх на стіни будинків, адже жодної газети тоді у місті ще не було. Найдавніший такий екземпляр датований 7 лютого 1823 року, де прямо попереджували поганого актора, що якщо він ще раз вийде тут на сцену, то засвистуванням не обійдеться.
Вiвторок, 31 Липня

МАЛОВІДОМІ СТОРІНКИ БУКОВИНСКОЇ ІСТОРІЇ / 

 

Національна душа

 

«Лиш відважні одиниці й народи, що не хочуть закривати своїх хиб та звалювати вину на ворогів і обставини, мають перед собою світлу будучність — бо лиш ці виходять з життя побідниками». Наші серця мусить огрівати віра, віра в національного духа, віра в єдність і неподілимість його й це має бути над нами наш національний Бог. Ми маємо вірити в єдність і неподілимість народу, що він є окремим організмом в вінці народів — і не сміємо мати спільного ідеалу-Бога з чужинцями...
Субота, 28 Липня
ІСТОРІЯ МІСТА В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Саме так – резиденція митрополитів у Чернівцях без зайвого перебільшення є короною, яка увінчує весь архітектурний образ столиці Буковини. Резиденція – одне слово, що наповнює груди гордістю кожного чернівчанина, який обов’язково приведе сюди своїх іншоміських чи закордонних гостей. Вже понад 60 років колишня резиденція православних митрополитів Буковини і Далмації є головним корпусом Чернівецького університету, але й надалі ми використовуємо у щоденному вжитку саме це позначення – резиденція.
Понедiлок, 23 Липня
ІСТОРІЯ БУКОВИНИ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Важко переоцінити значення невербального письмового спілкування у житті людини минулих епох. У час дотелефонної ери листування було дієвим способом ведення як державного та адміністративного управління територіями так і міжлюдських, особистих, ділових і приватних відносин. Але для того, щоб користуватися таким благом комунікації, потрібні були дві передумови – вміння писати і читати, чого затуркані мешканці краю буків до приходу австрійців переважно не вміли, та сервісу, який би кореспонденцію регулярно доставляв, тобто пошти. Цікаво, що прізвище першого поштаря-ентузіаста, який відкрив у Чернівцях з 80-х рр. XVIII ст. кореспонденційний пункт було Vogel, що з німецької мови перекладається «птах» – гарна метафора до прадавніх помічників людей – голубів-поштарів.
Вiвторок, 17 Липня
НАША ІСТОРІЯ / Геральдика завжди привертала до себе особливу увагу дослідників історії відповідних осіб, родин, товариств, об’єднань, громад, поселень, територій, країн тощо. Адже в гербах закодовано надзвичайно багатогранну, цінну та значиму інформацію. Інколи лише герб доносить до нас унікальні відомості про свого власника тощо. Починати кожну справу слід з найважливішого або з чогось відносно доступного. Я почну з гербу села Балківці біля міста Серет. Для мене це особливо цікаво, бо саме з Балківців походить наш рід Одовічуків, відомості про який сягають ще далеких «княжих часів».
Недiля, 15 Липня
ЧЕРНІВЦІ В УНІКАЛЬНИХ ІСТОРИЧНИХ СВІТЛИНАХ / Неможливо собі уявити життя у старих Чернівцях без кав’ярень. У час, коли Чернівці волею австрійської адміністрації і трудами мешканців перетворювалися у місто європейського взірця, культура кав’ярень вже впевненою ходою завоювала всі європейські міста і стала невід’ємним атрибутом кожного міста, що себе поважало. У європейських метрополіях кількість кав’ярень обчислювалася сотнями, а у Відні, де з подачі Юрія-Франца Кульчицького навчилися смакувати гіркий чорний напій з додаванням цукру та молока, творилася нова культура кав’ярень австрійського взірця. 
ДО УВАГИ БУКОВИНСЬКИХ КРАЄЗНАВЦІВ / Пропоную до уваги шановного буковинського товариства результати урядового 1900 року перепису населення та фіскально-господарського аудиту стародавнього українського буковинського села Балківці Австро-Угорщини. Перші документальні згадки про Балківці відомі за 1471 рік. Тоді Молдовське князівство було васалом Османської імперії (з 1456 року) зі столицею Сучава (1385-1572 роки). Господарював Штефан III Велиикий (1457-1504 роки). Село має свій герб: червоний (символізує хоробрість, мужність, любов, а також кров, пролиту в боротьбі) геральдичний щит (французький старий, загострений донизу), на якому біле (свідчить про чистоту, незаплямованість, істинність) серце, пробите стрілою (є алегоричною емблемою страждань за віру та батьківщину), над щитом розташоване зображення башти (символізує стратегічне значення населеного пункту як форпосту).
Вiвторок, 3 Липня
ЧЕРНІВЦІ В УНІКАЛЬНИХ ІСТОРИЧНИХ СВІТЛИНАХ / Важко собі сьогодні таке уявити, що до 1774 року Чернівці були у податковій залежності (десятину) від монастиря на Горечі, який, за словами Р.Ф.Кайндля, «висмоктував із мешканців останні соки». Із вступом на Буковину австрійського війська на чолі із генерал-майором Габріелем фон Сплені 1 жовтня 1774 року змінилася доля Чернівців – замість тотального перетворення у глухе монастирське село, місто стало адміністративною і політичною столицею новоствореного австрійцями краю Буковина. Монастир на Горечі володів до того багатьма земельними ділянками у Чернівцях. 
Понедiлок, 25 Червня
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Звідки б ми не поверталися до Чернівців, перш ніж побачити обриси дахів рідного міста, найпершим просторовим орієнтиром, який говорить, що ми вже скоро будемо вдома, є гора Цецино – наш гірський вартовий, який підпирає собою карпатський масив і цим самим дозволяє називати Чернівці карпатським містом. Попри не надто вражаючу висоту, всього 538 м над рівнем моря, Цецино є аж до Уральських гір найвищою горою, що не може не вражати нашої уяви. 
Недiля, 17 Червня
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Неможливо говорити про минуле Чернівців і не згадати річки Прут, на якій воно розмістилося і сформувалося. Життя у нашому місті завжди було тісно пов’язане із цією гірською водною стихією, яка несла у собі для мешканців переваги й небезпеки, жити на річці та з річкою потрібно було вчитися і знати. Прут є для Чернівців водоносною артерією, яка сполучає їх із світовим океаном, а його гірські води єднаються із водами синього Дунаю. Та найбільше хочеться звернути увагу читача на гіпотезу, яку кілька років тому висловив і обґрунтував у своїй публікації знаний археолог і знавець давньої історії професор Сергій Пивоваров. Вивчаючи літописні джерела, він дійшов висновку, що сучасна назва нашого міста – Чернівці – походить з XIV століття, а до того, з великою ймовірністю, наше місто мало назву, ідентичну із назвою річки, на якій воно стоїть. – ПРУТ. 
Середа, 13 Червня
НЕ ЗАБУДЕМО, НЕ ПРОБАЧИМО... / 14 червня о 10.00 біля пам’ятного хреста жертвам комуністичних репресій, що на території історико – культурного заповідник «Кладовище на Зеленій вулиці» відбудеться поминальна панахида за жертвами масових депортацій буковинців до Сибіру та траурний мітинг. Учасники аходу покладуть квіти та лампадки до пам’ятного хреста Того ж дня об 11.30 буковинці поладуть квіти та лампадки до пам’ятного знаку жертвам політичних репресій 1917- 1950 років (Станція Чернівці-Північнана вул. Заводській).
НЕВІДОМА ІСТОРІЯ / Всім нам добре відомо, що історія – це наука, яка вивчає минуле людства, покладаючись при цьому на письмові та матеріальні свідчення минулих подій. Із усіх відомих історичних «фактів» лише незначна кількість може бути повною мірою перевірена і підтверджена. Більшість науковців, які займаються вивченням історичних документів, погоджуються, що сучасний погляд на життя в той чи інший спосіб впливає на нашу інтерпретацію та бачення минулого. Тому на одну й ту саму історичну подію може існувати декілька різних точок зору, кожна з яких є по-своєму цінною, - пише Новодністровськ.Інфо.
Четвер, 7 Червня
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ В УНІКАЛЬНИХ ІЛЮСТРАЦІЯХ / «Бургомістр Чернівців піднявся ліфтом на 47 поверх вежі ратуші і замріяно глянув на південну околицю міста – Глибоку», – писав один чернівецький журналіст у 1905 році у футуристичному нарисі під назвою «Чернівці у 2020 р.». Масштабність мрій наших попередників значно перевищує нашу сьогоднішню спроможність мріяти про те, якими будуть рідні Чернівці через 100 років. Тут навіть про тунель на Гравітон депутатам не дають помріяти, а не те, що про ратушу-хмарочос і межі мегаполіса Чернівців, які впираються аж у Глибоку.
Понедiлок, 4 Червня
ВІВАТ!!!! / На лівому березі річки Сірет у підніжжя Буковинських Карпат розташоване одне з найзеленіших куточків України – славне місто Сторожинець. Воно знане своїм охайним дендропарком, пам’ятками архітектури, численними храмами, культурними здобутками, працьовитими людьми, великими талантами та відомими особистостями. І сьогодні це місто святкує свій ювілей – 570 літ, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.
П'ятниця, 1 Червня
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Дуже рідко траплялися у Чернівцях люди, які були настільки серйозні й поважні, щоб не любили пожартувати і від душі посміятися із дотепних анекдотів, веселих справжніх чи вигаданих чернівецьких історій. Навіть якщо й були поодинокі особи, обділені божим даром щирого сміху, і на їх обличчі ніколи не було помітно посмішки, все одно всі про них казали – вони спускаються до підвалу, щоб там посміятися і щоб інші цього не бачили, адже життя без сміху – не життя, тим більше у такому місті – CzernoWitz. Місто, яке було симбіозом германо-слов’яно-романо-семітських культур і мов, де навіть «короп, приправлений перцем, мовчав п’ятьма мовами», а багатоголосся базарних площ і вулиць зливалося в одну і неповторну чернівецьку симфонію.
Вiвторок, 22 Травня
ІСТОРІЯ ЧЕРНІВЦІВ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИН / Кожен перегляд кінофільму у кінотеатрі «Чернівці» мав би благословенно впливати на всіх глядачів, адже перед тим, як перетворити цю споруду у кінотеатр, у цих стінах більше піввіку лунав літургійний піснеспів та молитви тих, чиїми руками, коштом і розумом Чернівці завдячують власний розквіт – чернівецьких євреїв. Не потрібно разом із квитком на сеанс видавати кіпу на голову, але задуматися про історію цього єврейського Дому молитви варто.
Понедiлок, 21 Травня
ПАМ’ЯТАЄМО / Досі достеменно невідомо скільки українців загинуло під натиском "радянської машини". Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення. Цвіт нації, тисячі працьовитих, талановитих та соціально активних громадян, котрих сталінська влада оголосила «ворогами народу», було страчено та приречено на тортури й голодну смерть на засланні. Жертвою карателів із НКВС у ті лихі часи міг стати кожен, незважаючи на вік, національність, соціальну приналежність, ставлення до релігії, - написав на своїй сторінці у Фейсбук народний депутат України Іван Рибак.
Вiвторок, 15 Травня
ІСТОРІЯ МІСТА В УНІКАЛЬНИХ СВІТЛИНАХ / Наше місто ніколи не було містом безбожників, хоча й шляхи до Бога у його мешканців були різні. Всі вони ділилися приблизно на дві великі групи, які шукали, вірили і жили: одні в іудаїзмі будували для себе Синагоги, а інші у християнстві будували для себе церкви. Господні храми, які були натхненно збудовані чернівчанами упродовж ХІХ та ХХ століть, були не тільки осередками духовного життя міста, а й перетворилися у архітектурні домінанти, навколо яких сформувалися площі і квартали. Їхні високі, шпилясті й округлі, кручені та прямолінійні вежі творять унікальний міський просторовий образ, який легко впізнається кожним чернівчанином не залежно від того, з якого пагорбу він бачить цю небесну лінію дахового ландшафту рідного міста. 
П'ятниця, 11 Травня
СКІЛЬКИ МОЖНА ТЕРПІТИ? / Під час концерту "Победа. Одна на всех" телеканал показав фрагмент у якому ведучі назвали борців за незалежність України "фашистськими злочинцями" та заявили що не можуть "дозволити, аби вулиці наших міст називалися" їхніми іменами. Під "ми", як стає зрозуміло з відеозапису, вони мали на увазі мільйони громадян України. Цей фрагмент запису концерту вже потрапив у мережу, і викликав хвилю обурення українців, яке в тому числі вилилося й у акції під офісом телеканалу. 
Четвер, 10 Травня
ІСТОРІЯ БУКОВИНИ В ІЛЮСТРАЦІЯХ / Крайове суспільство Буковини було складним, багатогранним і комплексним організмом, що відображав у собі суспільний устрій та структуру тогочасної Австрії під правлінням цісаря Франца Йозефа І. Кожен сьогодні знає, що тут проживав десяток національних, етнічних груп, які ще й поділялися за різними віросповіданнями та конфесіями. Наш край через цю обставину і його природню красу називали то «Австрією в мініатюрі», то «Східною Швейцарією», а Чернівці могли бавлячись втішатися, що їх називали «маленьким Віднем» чи «Єрусалимом на Пруті». А хто придумав порівнювати наше місто із Парижем, назавжди залишиться дивною загадкою. 
Попереднi новини:  
12345...1050»