БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  КУЛЬТУРА   >>> 28 Листопада 2018

Український фільм "Донбас" номіновано на «Оскар»

ЗНАЙТЕ НАШИХ! / 

 

На престижній кінопремії в 2019 році Україну представить фільм режисера Сергія Лозниці. Саме його фільм«Донбас» пройшов відбір українського оскарівського комітату. Разом з ним на місце номінанта пропонувалися такі фільми, як "Врата" (Володимир Тихий), "Коли падають дерева" (Марися Нікітюк), "Вулкан" (Роман Бондарчук), "Міф" (Леонід Кантор) і "Киборги" (Ахтем Сеітаблаєв). Про це інформує "канал новин 24".
 

Сюжет фільму-номінанта

  

«Донбас» - це фільм, що описує драму подій, який відбуваються на сході України. У ньому показано життялюдей, які змушені пристосуватися до існування в умовах окупації.

У фільмі відображені сцени з реального життя. Яскраво описані характери ополченців, які карають своїх же товаришів, які були викриті в крадіжці телефону. При цьому у них самих приховані гори вкраденої техніки. Показано натовп людей, які знущаються над старим дідом, якого запідозрили у співпраці з українськимипатріотами. Так розкривається вся суть «Новоросии».

Фільм складається з 13 епізодів, які «перетікають» з одного в інший. При написанні сценарію Лозницяпереглядав ролики з Ютубу, які викладалися жителями територій, тимчасово непідконтрольних Україні. Автор показує, що кримінальні відносини стали основою життя на Донбасі. Саме таким способом він хотівпривернути увагу до нещастя колись процвітаючого краю. Злидні і аморальність - ось що не боїтьсяпоказувати Сергій Лозниця в своєму фільмі.
 

Світова прем'єра

  

Зйомки проходили в Кривому Розі. Склад знімальної групи був багатонаціональним. Входили в неї і росіяни. Але зі зрозумілих причин прокат картини на території РФ не планується.

Вперше картина демонструвалася на 71-му Каннському фестивалі 9 травня 2018 року в рамках перегляду конкурсної програми «Особливий погляд». Журі на чолі зі знаменитим актором і режисером Бенісіо дель Торо, віддало картині перше місце в цій номінації.
 


«Оскар» 2019

Відомо, що 91 церемонія вручення «Оскара» відбудеться 24 лютого 2019 року. Традиційно вона пройде в Лос-Анджелесі. Приймати лауреатів і гостей кінофестивалю буде театр Dolby Theatre. Оголошення номінантіввідбудеться за місяць до цього. У їх числі будуть представлені кращі фільми 2018 року. 
 
Бажаємо успіху нашому фільму і тримаємо кулаки!
 
Фото: УНІАН