БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ВІДПОЧИНОК   >>> 23 Травня 2019

У неділю у Путилі відбудеться традиційне гуцульське свято "Полонинська ватра" (ОНОВЛЕНО)

ВИХІД НА ПОЛОНИНУ /


У неділю, 26 травня, відбудеться щорічне свято «Полонинська ватра».

 

Початок свята – об 11.00.
Місце проведення: стадіон «Карпати» ім. А. Гусіна, селище Путила, Путильський район, Чернівецька область. 
Організатори: Путильська районна державна адміністрація.
 
"Вихід на полонину" - стародавнє свято, коли чабани збирають стада і відправляють на пасовища в гори на все літо. Традиційно припадає на останню неділю травня. Згодом воно перетворилось на колоритний фестиваль на Гуцульщині, що збирає шанувальників з усієї України. У програмі урочистий хід, концерт та народні гуляння. Гості фестивалю зможуть помилуватися виставкою виробів майстрів народних ремесел "Мистецтво гуцульського краю", побачити змагання чабанів, не обійдеться без баноша та інших гуцульських наїдків. Для того, щоб показати умови випасу на полонинах, на території фестивалю влаштовують невелике пасовище.

 

Програма свята:

 

9.00 – 11.00 – проїзд святково оформлених підвод з музиками, що запрошують гостей на свято вздовж вулиці Української;
10.00 – 16.00 – виставка-продаж продукції місцевих сільгоспвиробників та виробів народних майстрів, гуцульська кухня, відтворення полонинських обрядів, майстер-класи з приготування полонинського сиру, вурди, кулеші - стадіон «Карпати» ім. А. Гусіна та вулиця Українська;
10.45 – 11.00 – святкова хода почесних гостей;
11.00 – відкриття свята;
12.00 – 16.00 – концертна програма, народні гуляння.  
 
*****
 
Іван Мунтян: Обласна рада розгляне можливість виділення додаткових коштів для проведення 26-го Міжнародного гуцульського фестивалю

На цьому наголосив голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян, сьогодні, 23 травня, під час засідання організаційного комітету з підготовки та проведення 26-го Міжнародного гуцульського фестивалю, який цього року відбудеться у м. Вижниця з 30 серпня по 1 вересня. Так, члени оргкомітету обговорили стан виконання попередньо даних доручень та низку організаційних питань, затвердили макети сувенірної та поліграфічної продукції фестивалю. Окрему увагу приділили питанню ремонту місцевих доріг.

«Вижниччина здавна славиться своєю неповторною культурою і традиціями і є однією із візитних карток нашого краю. Саме тому обласна рада не залишиться осторонь та окрім уже наданих в рамках діючих програм 270 тисяч гривень на своїй наступній сесії розгляне можливість виділення додаткових коштів, потрібних для проведення цього заходу на високому рівні.

Водночас, поступово нам потрібно переймати та запроваджувати досвід сусідньої Румунії з організації та проведення подібних міжнародних заходів. Зокрема, в частині залучення європейських грантових коштів, адже профінансувати усе за рахунок бюджету непросто. У той же час, саме від рівня проведення фестивалю залежить подальший розвиток місцевої туристичної інфраструктури та рівень надходжень до місцевих бюджетів», – наголосив Іван Мунтян, звертаючись до присутніх.