БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 20 Червня 2019

Філарет відкинув томос і оголосив про відновлення Київського патріархату. Його дії у ПЦУ назвали "нікчемними" (ДОКУМЕНТИ)

ФІЛАРЕТ і МУХИ /


Так званий "помісний собор" УПЦ Київського патріархату скасував рішення архієрейського собору від 15 грудня 2018 року про саморозпуск і не прийняв томос про автокефалію, виданий Константинополем. Відповідні документи є у розпорядженні РБК-Україна.


Один з учасників "собору" розповів РБК-Україна, що всі рішення були прийняті без дискусій одноголосно.

У рішенні йдеться, що собор 15 грудня 2018 року нібито не був Помісним собором, а був "зборами підписів архієреїв", тому його рішення скасовується, а Київський патріархат відновлюється.

В ухваленому документі також зазначається, що томос про автокефалію, наданий Українській православній церкві в Константинополі 6 січня 2019 року, не відповідає статутам інших автокефальних церков і ставить в залежність від Константинопольского патріархату.

"Нас не влаштовує змість томосу про автокефалію Православної церкви", - йдеться в документі.

Зазначимо, керівництво Православної церкви України не визнає нинішній захід під керівництвом Філарета і закликало всіх єпископів, священиків і віруючих не брати в ньому участі.

 

 

Спроба Філарета відновити Київський патріархат є нікчемною як у юридичному, так і у канонічному значенні

 


Православна церква України (ПЦУ) зробила заяву щодо так званого "помісного собору" УПЦ Київського патріархату, який 20 червня провів Філарет. Документ є у розпорядженні РБК-Україна.

Як зазначається в заяві, збори, які відбулися у Володимирському соборі, в жодному разі не можуть бути визнані помісним собором.

Відтак ухвалені рішення "від початку є нікчемними у юридичному і канонічному значені цього терміну, не породжують юридичних наслідків та не підлягають виконанню", заявили в ПЦУ.

 

 

Як повідомляло РБК-Україна, 20 червня так званий "помісний собор" УПЦ Київського патріархату скасував рішення архієрейського собору від 15 грудня 2018 року про саморозпуск і не прийняв томос про автокефалію, виданий Константинополем. В ухваленому документі також зазначається, що томос про автокефалію, наданий Українській православній церкві в Константинополі 6 січня 2019 року, не відповідає статутам інших автокефальних церков і ставить в залежність від Константинопольского патріархату.

Зазначимо, керівництво Православної церкви України не визнає захід 20 червня під керівництвом Філарета і закликало всіх єпископів, священиків і віруючих не брати в ньому участі.