БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 10 Вересня 2019

Обласне товариство "Просвіта" стурбоване хвилею агресії московських попів в Україні та їхнім цькуванням державних службовців на Буковині

ЗВЕРНЕННЯ
ДО ГРОМАДИ БУКОВИНСЬКОГО КРАЮ
 

ДОРОГІ БУКОВИНЦІ!

 

У січні цього року Україна отримала віками очікуваний Патріарший і Синодальний Томос про Автокефалію Православної Церкви України (ПЦУ).

 

Це початок шляху розбудови Української Церкви, на якому, як ми й сподівалися, вже є і ще буде багато перешкод і випробувань на міцність православ’я. Предстоятель ПЦУ, Митрополит Київський і всієї України, блаженніший Епіфаній, доводить, що двері до Єдиної Помісної відчинені для всіх православних, однак представники духовенства УПЦ, так званої МП, всіляко заперечують канонічність ПЦУ та загалом блокують переходи громад від УПЦ (МП) до ПЦУ.

 

Вони створили загони молодих людей, аби фізично перешкоджати релігійним громадам самим вирішувати до якого храму ходити, організовують «молитовні стояння», до яких залучають дітей, де проповідують агресію до ПЦУ. Водночас сельчани, непримиренні до російської агресії на Сході України, маючи бажання молитися рідною українською мовою та за наших захисників і Україну, діють відповідно до чинного законодавства (ст.8 Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», яка визначає статус релігійних громад в Україні і їхнє ПРАВО на ЗМІНУ юрисдикції).

 

Своїми легітимними зборами релігійні громади потверджують це бажання і вимагають від влади юридичної реєстрації всіх документів, тобто належності вже не до Чернівецької і Буковинської єпархії так званої УПЦ (МП), а до єпархії Православної Церкви України. Тоді УПЦ (МП), не маючи підтримки більшості громади, розуміючи, що втрачає контроль над храмами і прихожанами, вдається до інших методів протесту - вимагає скасування рішення зборів про перехід до ПЦУ та звинувачує Буковинську владу у, мовляв, незаконних діях при перереєстрації Статутів. Наразі вже відбулося 15 судових засідань за позовом УПЦ МП, відкриті кримінальні справи (жодна не доведена) на фахівців, котрі виконують свої обов’язки відповідно до посадових інструкцій та чинного законодавства, кидаючи тінь на чесних працівників.

 

Чернівецьке обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка глибоко стурбоване цією ситуацією і підтримує Буковинську владу у проукраїнських діях - небайдужості до становлення ПЦУ та в дотриманні законів України.

 

Обласне товариство «Просвіта» цього року відзначає 150-у річницю з часу створення - з благословення Першого Митрополита Буковини і Далмації Євгена Гакмана, котрий доклав багато зусиль, щоб на Буковині були храми з веденням церковних служб та викладанням предметів у школах українською мовою. Тому питання мови, культури та духовності - основи суспільства, й нині «Просвіту» дуже хвилюють. Хто любить свою Батьківщину - тому небайдуже, яка в нас має бути Церква. Впродовж останніх років на «круглі столи» під гаслом «Єдина Церква - Єдина Держава» запрошуємо інтелігенцію та духовенство краю, де ухвалюємо рішення про підтримку громад, які вирішили вийти з-під опіки Церкви Московського патріархату та загалом - про утвердження ПЦУ.

 

Тож закликаємо духовенство УПЦ МП припинити переслідування держслужбовців, інформаційну війну проти активістів Буковини, не розхитувати ситуацію зі становлення ПЦУ. Бо Єдина Помісна Церква - це вже незворотний процес, який неможливо спинити. ПЦУ - основа Національної безпеки України. Господь благословив нас на отримання Томосу, віримо, що додасть духовних сил, мудрості, рішучості для подолання всіх перешкод на цьому шляху.

 

 

Слава Україні! Героям Слава!

Ухвалено на засіданні правління Чернівецького обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т.Шевченка 6 вересня 2019 року

За дорученням правління,
голова Чернівецького обласного
об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка О.В.САВЧУК