БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 31 Березня 2009

Пожежники навідалися до неблагополучних чернівецьких родин

З початку року на Буковині виникло 122 пожежі, переважна більшість загорянь трапляються в оселях неблагополучних та малозабезпечених родин.
- Люди зневажливо ставляться до елементарних правил пожежної безпеки: палять у ліжку у нетверезому стані, не стежать за станом пічного опалення, роками не ремонтують електропроводку, - каже начальник пожежно-рятувальної частини по охороні Першотравневого району м. Чернівці Сергій Кушнір. - Такі дії, чи, вірніше, бездіяльність господарів може призвести до загоряння оселі і загибелі мешканців. З метою попередити виникнення пожеж ми й обходили помешкання чернівчан: роздавали їм пам’ятки з правилами пожежної безпеки, вказували на недоліки в монтажі електропроводки, а також на порушення при експлуатації пічного опалення.

В оселях неблагополучних родин таких недоліків пожежники виявляли багато: розетки та вимикачі – у несправному стані, а люди продовжують ними користуватися, щодня наражаючи себе на небезпеку ураження електричним струмом; пічки знаходяться у вкрай занедбаному стані, завалені купами старого одягу та лахміття; димарі також потребують ремонту і прочищення. Загалом впродовж лютого-березня цього року вогнеборці обійшли більше 1500 приватних будинків, розташованих у Першотравневому районі обласного центру.

- Це приблизно дві третини усіх помешкань, де б пожежники мали провести профілактичну роботу, - коментує С. Кушнір. – Траплялися випадки, коли люди нам просто не відчиняли дверей . Тому нам довелося долучати до обходу осель дільничних інспекторів міліції. Побачивши людину у міліцейській формі, ця категорія чернівчан одразу змінювала своє ставлення і до рятувальників: брали пам’ятки, обіцяли усунути всі недоліки, полагодити електропроводку.
Пожежники сподіваються, що завдяки проведеній профілактичній роботі у Чернівцях зменшиться кількість пожеж, а люди відповідальніше ставитимуться до власної безпеки. В найближчий час ця профілактична акція буде проводитися працівниками МНС і в Шевченківському, і в Садгірському районах міста.

Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області