БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ЧЕРНІВЦІ   >>> 1 Квiтня 2009

Без жартів: КРУ виявило у Чернівцях купу фінансових порушень

Протягом минулого року об’єднаним контрольно – ревізійним відділом в м. Чернівцях та районах міста проведено 21 ревізія фінансово – господарської діяльності в тому числі у 8-ми комунальних підприємствах, за результатами яких встановлено ряд порушень фінансової дисципліни, в тому числі порушень, що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на загальну суму 356,26 тис. грн. або 26 % від загальної суми порушень, виявлених за 2008 рік.

У відповідності до Закону України „Про державну контрольно – ревізійну службу”, по завершенні контрольних заходів об’єктам контролю пред’являються вимоги про усунення виявлених ревізією порушень з призначенням термінів виконання.

Однак, окремими керівниками комунальних підприємств, а саме КП„Міжнародний аеропорт „Чернівці”, КП „Містобуд”, КЖРЕП №17 та КП „Трест зеленого господарства та протизсувних робіт ”, не вживались своєчасно заходи по усуненню порушень та недоліків, виявлених ревізіями, що призводило до недоотримання доходів бюджетом, невідшкодування збитків, завданих підприємствам, тощо.

Згідно повноважень органів державної контрольно – ревізійної служби, по закінченні термінів виконання вимог та у разі їх невиконання, керуючись Постановою Кабінету Міністрів України „Про стан фінансово-бюджетної дисципліни, заходи щодо посилення боротьби з корупцією та контролю за використанням державного майна і фінансових ресурсів” із змінами, ОКРВ в м. Чернівцях та районах міста направлялись пропозиції до міського голови для розгляду питання та вжиття заходів щодо розірвання контракту з керівниками зазначених підприємств за недотримання ними фінансового законодавства, а також незабезпечення виконання у встановлені терміни законних вимог за результатами контрольного заходу.

Завдяки своєчасному та оперативному реагуванню посадових осіб міської ради, зокрема департаменту житлово – комунального господарства, якому безпосередньо підпорядковуються комунальні підприємства, вживались відповідні заходи щодо повного усунення порушень та відшкодування збитків.

Слід зазначити, що з метою забезпечення відшкодування, проведених всупереч законодавства завищених витрат підприємств, установ та організацій протягом 2008р. було пред’явлення до господарського суду, 9 позовів (2 позови у 2007 році).

Крім цього, за результатами контрольних заходів встановлено порушення, які допускались з вини попередніх керівників, однак керівниками комунальних підприємств позови до суду не ініціювались.

Також, наголошуємо об’єктам контролю про недопустимість проведення витрат всупереч вимог Господарського Кодексу України, щодо надання спонсорської допомоги юридичним та фізичним особам, зокрема при збитковості підприємства по результатах роботи за рік.


О.В. МИСЕВИЧ, заступник начальника ОКРВ в
м.Чернівцях та районах міста