БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ІНТЕРВ'Ю   >>> 1 Квiтня 2009

Василь Федорюк: "Тофан завіряв нас про те, що він чесний. Який він «чесний», я зрозумів пізніше"

«Якщо Ілюк гратиме в основі «Шахтаря», то наш клуб отримає ще 100 тисяч доларів»

- Василю Олександровичу, відомо, що у ФСК «Буковина» має проблеми з фінансами. І все ж, чернівецький клуб продовжить виступи у першості України …

- У вересні минулого року надавати спонсорську допомогу відмовився одна із дніпропетровських фірм. Незважаючи на це, ми власними силами утримуємо футбольний клуб. Сподіваємося, що ФСК «Буковина» за допомоги обласної та міської влад зможе вирішити фінансові проблеми. Мені вже соромно ходити по кабінетам керівників міста та області. Вони усі декларують те, що підтримують футбол. На жаль, на сьогоднішній день наші проблеми розуміє лише голова Чернівецької обласної держадміністрації Володимир Куліш. Є надія , що незабаром завдяки зусиллям Володимира Івановича буде складено угоду щодо підтримки команди однією з фірм. Я поки що не хочу казати, яка це буде фірма. Дай Боже, щоби наш клуб отримував спонсорську допомогу упродовж 2009 року.

- Не секрет, що наша команда вижила за рахунок продажу в донецький «Шахтар» нападника Максима Ілюка…

- Дійсно, наш клуб протримався завдяки тому, що ми продали у донецький «Шахтар» перспективного нападника Максима Ілюка. ФСК «Буковина» отримав від гірників 150 тисяч гривень. Якщо Ілюк гратиме в основі «Шахтаря», то наш клуб отримає ще 100 тисяч доларів. Зрозуміло, що я також вкладав гроші в ФСК «Буковина».

 «До нас може повернутися Степан Маковійчук»

- Які завдання стоятимуть перед командою на другу частину першості ?

- Команда «Буковина» завжди ставить серйозні завдання. Якщо у нас все буде гаразд, то чернівецький колектив зможе потрапити у трійку кращих команд. Не виключено, що до нас прийдуть нові гравці. Зокрема, до нас може повернутися Степан Маковійчук (останнім часом виступав у вінницькій «Ниві» - авт.). Це станеться тоді, коли ми зможемо запропонувати Степанові пристойний контракт. Зараз же Маковійчук каже: «Я буду виступати у трьох командах, де буду мати більше, ніж у «Буковині».

- У багатьох футболістів «Буковини» цього року завершується контракт. Чи є можливість зберегти провідних гравців у команді ?

- Якщо ми зацікавимо футболістів матеріально, то вони повинні залишитися в команді. Багато чого залежатиме від фінансового стану клубу.

- Відомо, що вирішив сконцентруватися на тренерській роботі Павло Сіротін...

- Павло Анатолійович з’явився у «Буковині» ще у 1995 році. Для кожного футболіста настає час, коли він закінчує виступи на футбольному полі. Сіротін написав заяву, де попросив перевести на посаду тренера ФСК «Буковина». Я хочу побажати Павлові успіхів у тренерській роботі. 

«Поле стадіону «Буковина» - одне з найгірших в обласних центрах Україні»

- Як Ви оцінюєте стан футбольного поля стадіону «Буковина» ?

- Поле стадіону «Буковина» - одне з найгірших в обласних центрах України. Це можуть підтвердити футболісти і тренери. На жаль, своєї бази «Буковина» немає. Нам доводиться влітку тренуватися на стадіоні. Неодноразово ставилося про те, щоби нам надали інше поле для тренувань. Зокрема, те, що у парку імені Тараса Шевченка. Ми збиралися у мера Чернівців Миколи Федорука. На жаль, ми нічого конкретно не вирішили. Нам сказали, що на полі ДЮСШ тренуються діти, а ви і далі займайтеся на «Буковині».

- Минулого року з лав чернівецького клубу зникли досвідчені Василь Раковіца та Василь Тофан. Є підозра, що ці хлопці здавали ігри…

- У нас була підозра, що деякі гравці цим займалися. Цих футболістів ми відлучили від тренувального процесу. Першим команду залишив Василь Раковіца. Щодо Василя Тофана, то він перебуває у нас на контракті. Мало того, що він отримав у нас підйомні, так він ще і не виконував свої обов’язки. Якщо Тофан поверне борги клубові, то ми відпустимо його до іншого клубу. До речі, нам радили не брати в команду цих гравців, бо вони мають «хист» до продажу ігор. Тофан завіряв нас про те, що він чесний, поважає президента клубу, тренерів. Який він «чесний», я зрозумів пізніше. До того ж у погіршилася дисципліна у клубі, бо Василь завжди був чимось незадоволений. Тофан підбурював гравців. Були моменти, коли вони могли і пивко десь попити.  Врешті – решт, наше терпіння урвалося і ми попросили Василя  з команди.

Олексій МАМЧУК, "БукІнфо", (с)

Фото з архіву сайту www.bukinfo.cv.ua