БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ   >>> 2 Квiтня 2009

Чернівецькі педофіли виявилися доларовими мільйонерами. І їх ціле угрупування...

Коло підозрюваних у систематичних згвалтуваннях та розбещенні неповнолітніх хлопчиків, яких затримали у Чернівцях, може розширитися з 2 до 5 учасників. Зросла й кількість потерпілих. Їх тепер вже не 8, а понад 10. Про це повідомив 31 березня на засіданні круглого столу за участю правоохоронців та представників громадськості перший заступник начальника УМВС в Чернівецькій Ярослав Козак.

Двоє затриманих 22 березня у Чернівцях чоловіків,48-ми та 64-років, яких підозрюють у систематичних згвалтуваннях та розбещенні 8 неповнолітніх хлопчиків віком від 13 до 17 років, виявилися людьми небідними.

За словами Ярослава Козака, затримані «володіють значними статками, мають непоганий бізнес". Зокрема, статки одного із затриманих оцінюють у два мільйони доларів, іншого - до мільйона доларів. Свої оргії гвалтівники влаштовували на квартирах та в авітівці одного з них впродовж 3-х років. Неповнолітніх хлопчаків вони підшукували на вокзалах, парках, площах, скверах. Це були діти переважно із малозабезпечених родин. Спочатку вони встановлювали з хлопчиками словесний контакт, далі входили в довіру, купували їм одяг, мобільні телефони, водили у кафе, неодноразово запрошували до себе додому, щоби діти на майбутнє не боялися приходити до них у гості. В подальшому за допомогою сили та алкоголю, вони примушували їх до вступу в статевий контакт. Потім погрозами, фізичним примусом та шантажем, під приводом того, що вони розкажуть про це їх знайомим, підозрювані регулярно примушували дітей до вступу з ними в статевий контакт. Після затримання на квартирах підозрюваних згідно санкції суду був проведений обшук, під час якого на одній із квартир перебував 15-річний хлопчик.

Проти них порушено кримінальну справу за статтею 153 кримінального кодексу України: насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом вчинені щодо неповнолітнього. Один із підозрюваних вже відбував покарання за подібний злочин у радянські часи. Обидва чоловіків мали родини та дітей, але проживали окремо.

Підозрювані особи поміщені в ізолятор тимчасового тримання. Обраний для них судом запобіжний захід – взяття під варту, перший заступник начальника УМВС області Ярослав Козак вважає правильним. Підозрювані свою вину не визнають. Їхні інтереси вже захищають двоє відомих адвокатів - один з Києва, другий з Чернівців.

За словами Ярослава Козака, коло підозрюваних у цих злочинах, може розширитися з 2 до 5 учасників. Троє чоловіків, 24-х, 34-х та 36-ти років, які також брали участь в цих оргіях, можуть незабаром статус свідків змінити на статус підозрюваних. Наймолодший із них свого часу також піддався сексуальному насиллю з боку одного із затриманих.

Зросла й кількість потерпілих - їх вже понад 10. За словами Ярослава Козака, й це ще не є межа. Жертв може бути значно більше. Велика імовірність того, що серед них можуть бути підлітки з інших регіонів.

З дітьми наразі працюють психологи, оскільки вони отримали важку психологічну травму, адже для 90% із них це був перший сексуальний досвід.

На засіданні круглого столу запропоновано в освітніх установах міста за участю психологів, правозахисників, провести профілактичні бесіди з учнями та батьками з метою упередження подібних випадків. Представники правозахисних організацій також вимагатимуть, аби судовий процес над гвалтівниками був закритим ( для захисту потерпілих) і проходив не у Чернівецькій області.
 
ЗІК