БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  ПОЛІТИКА   >>> 2 Квiтня 2009

Блок національних сил Буковини застерігає владу, що непосильні для сплати електричні тарифи можуть призвести до соціального вибуху

/ДОКУМЕНТ/

Президенту України В.Ющенку,
Прем’єр-міністру України Ю.Тимошенко,
Голові НКРЄ В.Кальченко,
Голові Чернівецької ОДА В.Кулішу,
Чернівецькому міському голові М.Федоруку,
Засобам масової інформації

ЗАЯВА
щодо підвищення цін на електроенергію

 

Постановою НКРЄ від 19.03.2009 р. №311 «Про зміну тарифів на електричну енергію, Що відпускається населенню і населеним пунктам, та затвердження Змін до Порядку застосування тарифів на електроенергію, що відпускається населенню і населеним пунктам» встановлено ціну 76.26 коп/кВтгод електроенергії для населення, що споживає понад 400 кВтгод у місяць. З жовтня 2002 року припинено гаряче водопостачання для мешканців міста Чернівці. Оскільки більшість мешканців, користуючись електрообігрівачами, не вкладаються у ліміт споживання електроенергії за ціною 24.36 коп/кВтгод, плата для них з 1 квітня 2009 року стає непосильною.

У Чернівецькій області Новодністровська ГЕС виробляє дешеву електроенергію. Загальне перевиробництво електроенергії в Україні дає можливість приватним структурам експортувати електроенергію за кордон, яку вини продають за мізерно низькою ціною близько 20 коп/кВтгод.

Блок Національних Сил Буковини виступає проти підняття тарифів і цін, що знижують якість життя громадян. В умовах кризи є потреба пом’якшувати тарифні навантаження, а не посилювати їх.

Звертаємо увагу представників влади причетних до ціноутворення, що безсистемне та необґрунтоване підвищення цін на товари і послуги першої необхідності веде до матеріального зубожіння громадян, підвищує соціальну напругу, поглиблює кризову ситуацію і суперечить статті 24 Конституції України.Прес-служба Блоку Національних Сил Буковини
(Протокол ради БНСБ №14 від 30.03.2009 р.)