БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  НОВИНИ   >>> 2 Квiтня 2009

На Буковині удвічі зменшили видатки на підтримку книговидання

На видання книг на Буковині торік з обласного бюджету використано 446,9 тис. гривень. Це дало змогу фінансово підтримати видання 53 книг. Окрім того, для фінансування місцевого книговидання було використано 360 тис. грн за рахунок Державної програми «Українська книга», а 75 тис. грн – за рахунок районних програм підтримки книговидання.

Цього року в одному із районів області – Заставнівському - взагалі призупинили дію районної програми підтримки книговидання місцевих авторів, а видатки обласного бюджету на підтримку книговидання скоротили більше, ніж у два рази. Однак за підсумками виконання бюджету за перше півріччя 2009 року обсяг фінансування книговидання обіцяють переглянути у бік збільшення.

Пропозиції щодо доцільності випуску тієї чи іншої книги за кошти обласного бюджету приймає експертна рада, в яку входять відомі буковинські письменники, науковці, громадські діячі, видавці, представники творчих спілок і національно - культурних товариств.

У 2009 за підтримки обласного бюджету вже видано каталог творів, що презентує творчий доробок заслуженого художника України, лауреата обласної літературно-мистецької премії ім. Сидора Воробкевича Івана Балана "Малярство. Оформлення книги. Графіка". Іван Балан працює в станковому живописі та графіці, виконує оформлення та ілюстрування книг, плакатів, листівок, екслібрисів. Каталог творів митця вийшов накладом 500 примірників. Частину цих книг отримають бібліотеки області. Торік для бібліотек закладів культури та освіти Буковини безкоштовно було передано книг на суму 126 тис. гривень.

Прес - служба ОДА