БукІнфо
Чернівецька Незалежна Інформаційна Агенція
Перегляд новини  /  АРМІЯ   >>> 10 Березня 2017

Начальник Генштабу розповів, як «зелені чоловічки» Путіна захопили Крим

НІЩО НЕ ЗАБУТО... /


Начальник Генерального штабу – головнокомандувач Збройних сил України Віктор Муженко в інтерв’ю газеті День розповів, як починалась окупація Криму Росією. За його словами, українські бійці вступили в бій із диверсійно-розвідувальною групою росіян на території материкової України.


Муженко пригадав, як все було: «Вже після Майдану, після розстрілів… у складі української делегації разом із першим заступником міністра оборони України брав участь у засіданні в штаб-квартирі НАТО».

«Ми прибули в Брюссель надвечір 26 лютого (2014 року, – ред.), а рано-вранці 27-го наш військовий представник у Північноатлантичному альянсі постукав мені в двері й повідомив: у Криму – росіяни!».

Наступне, що запам’яталося нинішньому начальникові Генштабу, – Херсонщина: «Я, тоді заступник начальника Генерального штабу, отримав завдання сформувати угруповання, яке мало захистити наш південь… Ми з групою офіцерів – по 20 годин удень на ногах, із них 5-6 годин – у вертольоті. І привіти з того боку: «Передайте Муженко, что мы за ним наблюдаем…». «Ми також за вами спостерігаємо», – відповідав я».

«До речі, перший бойовий контакт із росіянами відбувся в той час – наші хлопці одного з полків спецпризначення вступили в бій з диверсійно-розвідувальною групою росіян вже на материковій Україні», – заявив головнокомандувач ЗСУ.

«Крим став своєрідним лакмусовим папірцем. Все ж таки, хоч як це прикро визнавати, 70% військових були дезорієнтовані та залишилися в Криму на боці окупанта», – констатував він.

Муженко зізнався, що часом детально пам’ятає події розгортання конфлікту, але не пам’ятає число.

«Обстановка змінювалася щохвилини, аж до того часу, як лінія розмежування (на сході України, – ред.) більш-менш визначилась і настала відносна статика – десь у листопаді».

Також він добре пам’ятає 26 травня 2014 року – події на донецькому летовищі:

«Це був переломний момент. Ми могли або пасивно спостерігати за його захопленням, або вжити рішучих заходів для захисту. Тридобовий бій і, як наслідок, – українські війська зачистили Донецький аеропорт так, що протягом кількох місяців ворог не наважувався знову його штурмувати. Хоча він і був у повному оточенні десь до середини липня».

Як відомо, в лютому 2014 року російські спецпризначенці захопили та блокували Верховну Раду Криму та Раду Міністрів Криму.

16 березня 2014 року на українському півострові під наглядом російських військ провели так званий референдум про приєднання до Росії, після чого Москва включила Крим до свого складу.